ALFREDO JONUŠO RETROSPEKTYVINĖ GINTARO DIRBINIŲ PARODA „MANO KELIAS“

 

2011 m. vasario 11 d. – 2011 m. kovo 6 d.

 

Alfredas Jonušas gimė 1940 m. Telšiuose. 1966 m. baigęs Kauno politechnikos institutą (dabar Kauno technologijos universitetas) ir sugrįžęs į gimtąjį miestą ėmė gilintis į juvelyrinio meno technologiją. Dirbo Telšių Taikomosios dailės technikumo mokomosiose dirbtuvėse, Kauno ir Klaipėdos „Dailės“ kombinatuose, Žemaičių muziejuje „Alka“.

 Lietuvoje ir už jos ribų žinoma Alfredo įkurta žemaitiška – japoniška – kiniška sodyba – muziejus, taip pat įrengtos ekspozicijos Dievo Krėslo miško partizanams ir dailininko tėvo Prano, savamokslio mechaniko, atminimui. Kartu su savo broliu Romualdu rūpinasi Lietuvos partizanų atminimo įamžinimu. Jie sukūrė ir savo lėšomis pastatė 15 kryžių, 2 paminklus, atkūrė du bunkerius.

Nuo 1970 metų - Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys. 1978 ir 1980 m. Alfredas tapo sąjunginių liaudies kūrybos festivalių Maskvoje laureatu. 2005 metais jam suteiktas Telšių miesto Garbės piliečio vardas. A. Jonušas turi Lietuvos Meno kūrėjo statusą ir tarptautinį juvelyro sertifikatą.

A. Jonušas nuo 1970 metų dalyvauja parodose. Pirmoji apžvalginė papuošalų paroda buvo surengta Žemaičių muziejuje „Alka“. Menininko darbai eksponuoti įvairiose užsienio šalyse: JAV, Vokietijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir kt. Ši retrospektyvinė paroda yra 21-oji autoriaus kūrybiniame kelyje.

1992–1993 m. A. Jonušas dirbo juvelyru sidabro galerijoje Kautokeme (Norvegija).

1995–1996 m. jo darbų paroda surengta Colombus miesto (JAV) „Juodojo arklio“ galerijoje.

1998 m. Alfredas dalyvavo Vašingtone vykusiame SMITHSONIAN festivalyje. Jo sukurti Baltųjų rūmų bei Kongreso (Kapitolijaus) gintaro bareljefai buvo perduoti saugoti į Baltuosius rūmus.

1998 m. Vokietijoje Ribnitz Damgarten muziejuje vykusioje tarptautinėje gintaro papuošalų parodoje, kurioje buvo eksponuojami dar 16-kos lietuvių menininkų darbai, iš gintaro, sidabro ir stiklo sukurtas A. Jonušo papuošalas buvo vienintelis kūrinys, ta proga nupirktas aukcione.

A. Jonušo kūrybos diapazonas labai platus – nuo archeologinių iki naujų formų papuošalų. Jo darbai pasižymi įdomiu kompoziciniu sprendimu ir originaliu gintaro, sidabro, dramblio ir mamuto kaulo panaudojimu. Lankytojai pamatys per 150 dailininko kūrinių.

Parodos organizatoriai – Alfredas Jonušas, Žemaičių muziejus „Alka“.

Parodos atidarymas Žemaičių muziejuje „Alka“ (Muziejaus g. 31, Telšiai) – 2011 m. vasario 11 d. 15 val.

Informacija telefonais 8 674 19308, (8 444) 70210, el. p. alfredas.jo@gmail.com, info@muziejusalka.lt

 

Zita Dargaitė

© Žemaičių muziejus "ALKA"
© Regionų kultūrinių iniciatyvų centras

Atnaujinta 2013.09.30
Atsiliepimų laukiame adresu:
info@muziejusalka.lt