2001 m. birželio - rugsėjo mėnesiais muziejuje 
vykusios parodos, kiti renginiai       

 • Žemaičių muziejaus „Alka“ parodų salėje birželio 6 d. vyko telšiškių keramikų Dalios ir Vytauto Balsių darbų parodos atidarymas. Tai pirmoji šių dailininkų autorinė paroda. Apie jų darbus parodos atidaryme kalbėjo menotyrininkė A.Zinkevičiūtė. Dalyvavo verslininkai, buvę dėstytojai, draugai. Koncertavo Telšių vaikų muzikos mokyklos moksleiviai ir mokytojai. Renginį organizavo ir vedė muziejininkė, Fototekos skyriaus vedėja M.Petrauskienė.

 • Birželio 24 d. Telšiuose vykusio Rainių tragedijos 60-ųjų metinių minėjimo renginiai prasidėjo „Alkos“ muziejuje. Čia atidaryta paroda, skirta Rainių kankinių atminimui. Jos autorė L.Valatkienė, jai talkino muziejininkės D.Karalienė ir D.Kavaliauskienė. Parodos atidaryme dalyvavo ir kalbėjo LR Prezidento patarėjas R.Gaška, rašytojas S.Kašauskas, Telšių aps. viršininko pavaduotojas J.Staševičius, rajono meras D.Rupšys, kankinių artimieji. Birželio 24 d. atidaryta ir atnaujinta Rainių kančios koplyčios ekspozicija. Eksponuojami dokumentai, fotografijos, brėžiniai, daiktai, meno kūriniai.

 • Muziejaus filiale Žemaitijos kaimo muziejuje liepos 4 d. vyko Šiaurės Lietuvos ir Telšių apskrities literatų popietė. Renginyje dalyvavo apie 100 žmonių.

 • Liepos 1 d. Žemaitijos kaimo muziejuje vyko teatrų festivalis „Teatras - tautos sparnai“. Spektaklius rodė Telšių Žemaitės ir Viešintų klojimo teatrai.

 • Liepos 14 d. Žemaitijos kaimo muziejuje vyko Žemaičių kultūros draugijos susirinkimas-vakaronė. Buvo priimta rezoliucija dėl vientiso Žemaitijos istorinio-etninio regiono išsaugojimo. Renginyje dalyvavo Žemaičių kultūros draugijos skyrių atstovai, etnografinis ansamblis „Alkierius“ iš Klaipėdos, etnografinis ansamblis „Žemyna“ iš Tauragės ir Joniškio kultūros namų etnografinis ansamblis.

 • Liepos 3 - 22 d. Biržuvėnų dvare vyko Klaipėdos dailės klubo „Guboja“ pleneras. Jam pasibaigus buvo surengta tapybos darbų paroda. Plenerą organizavo muziejaus direktorius S.Kasparavičius ir Istorijos skyriaus vedėja R.Bartkienė.

 • Liepos 17 d. muziejuje atidaryta parapsichologo A.Skripkaus darbų paroda „Kontaktai su kitų pasaulių gyventojais“. Atidaryme dalyvavo ir pats autorius. Jis papasakojo apie savo netradicinius sugebėjimus - telepatiją, gydymą rankomis, apie savo vidinio matymo atliktus eskizus, demonstravo magnetizmo reiškinius, biolokaciją. Renginyje dalyvavo ir kalbėjo A.Skripkaus mokiniai. Renginį organizavo ir vedė Istorijos skyriaus vedėja R.Bartkienė.

 • Rugpjūčio 2 d. muziejuje įrengta paroda „Lietuvos medalininkų kūrybinėse stovyklose 1985-2000 m. sukurti medaliai“.

 • Toje pačioje salėje eksponuota 15 T. Valiaus grafikos darbų.

 • Rugpjūčio 22 d. Gaulėnų muziejaus ekspozicija papildyta stendais, skirtais muziejaus įkūrėjui Jonui Andriusevičiui. Žinomam kraštotyrininkui, mokytojui ir muziejininkui J.Andriusevičiui šiemet būtų sukakę 70 metų. Ekspoziciją papildė D.Karalienė ir D.Lukšienė.

 • Rugpjūčio 25-27 d. vyko didžioji Žemaičių talka ant Vembutų-Vidmantų piliakalnio. Kavinėje „Varnių piras“, prie Luksto ežero, buvo surengta parodėlė, kurioje eksponuota piliakalnio apylinkių fotografijos ir archeologiniai radiniai. Parodėlėlę rengė R.Bartkienė.

 • Rugsėjo 6 d. muziejuje vyko septynioliktos Lietuvos medalininkų kūrybinės stovyklos atidarymas ir spaudos konferencija. Šiemetinės stovyklos tema - „XXI a. Telšių miesto savivaldai 210“. Šių metų medalininkų stovyklos rengėjai buvo Žemaičių muziejus „Alka“ ir Vilniaus dailės akademijos Telšių taikomosios dailės skyrius. Medalininkų stovyklos Telšiuose rengiamos nuo 1985 m. Jose dalyvauja skulptoriai, metalo meistrai, tapytojai. Šiemet į stovyklą atvyko nemažai jaunimo. Stovykloje menininkai gali kurti pasirinktomis temomis.Per atidarymą buvo pristatyta medalių kolekcija, saugoma „Alkos“ muziejuje, surengta paroda.

© Žemaičių muziejus "ALKA", 2002
© Žemaičių kultūros draugijos Informacinis  centras, 2002

Atnaujinta 2013.09.30
Atsiliepimų laukiame adresu:
info@muziejusalka.lt