MUZIEJUJE - DALIOS IR VYTAUTO BALSIŲ 
KŪRYBOS PARODA

2001 m. birželio 6 d. muziejuje įvyko vyko telšiškių keramikų Dalios ir Vytauto Balsių kūrybos darbų parodos atidarymas. Tai pirmoji šių dailininkų autorinė paroda. Apie jų darbus parodos atidaryme kalbėjo menotyrininkė A. Zinkevičiūtė. Dalyvavo verslininkai, buvę dėstytojai, draugai. Koncertavo Telšių vaikų muzikos mokyklos moksleiviai ir mokytojai. Renginį organizavo ir vedė muziejininkė, Fototekos skyriaus vedėja M. Petrauskienė.

Dalios ir Vytauto Balsių keramikos dirbiniai parodoje Žemaičių ALKOS muziejuje 2001 m. birželio 7 d.

Dalia ir Vytautas Balsiai vieninteliai keramikai Telšių rajone. Savo keramikos
verslą pradėjo 1990 metais. Pirmieji gaminiai buvo glazūruoti puodeliai, bokalai, kavos bei arbatos servizai.
Gaminti keramikinius indus Balsius paskatino neužpildyta niša rinkoje, kur jų
gaminiai turėjo didžiulę paklausą. Indai buvo perkami ne tik dėl to, kad jų  trūko, bet ir dėl netradicinio dizaino.
Jauniems verslininkams pradinis laikotarpis buvo sunkus, nes tai buvo kūrimosi ir ieškojimo metas. Laikui bėgant, sukaupta patirtis leistų taikyti mechanizaciją,
tačiau keramikai neatsisako rankinio gamybos proceso. Kaip sako V. Balsys,
gaminant masinę produkciją, mažai laiko lieka kūrybai, todėl rankų darbas yra labai svarbus - sušildo dirbinį žmogiška šiluma ir suteikia kiekvienam daiktui savitą individualumą.
Keramikai gamina vazeles gėlėms, saldainines, bokalus alui, gėlių vazonus. Šiuo metu populiariausi ir labiausiai perkami yra gėlių vazonai. Vieni yra modernaus dizaino, kiti liaudiški, primena medinius kubilėlius. Puošyba netradiciška.
Balsiai savo dirbinius parduoda gėlių bei kitose specializuotose parduotuvėse,
Lietuvoje rengiamų mugių bei masinių švenčių metu. Jie sulaukia ir individualių
užsakymų.

Dalios ir Vytauto Balsių keramikos dirbtuvėse


Dalia ir Vytautas Balsiai nuo 2000 metų yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariai. Savo darbus eksponuoja tautodailininkų ir verslininkų rengiamose parodose, kuriose pelno apdovanojimus ir padėkos raštus. Keletas darbų saugoma Žemaičių "Alkos" muziejuje.
Balsių pagaminti firminiai bokalai puikuojasi pas aludarį Antaną Kontrimą. Kitas individualus bokalų rinkinys yra viename didžiausių pasaulyje Rusijos buriniame laive.
Vytautas Balsys gimė l958 metais Telšiuose. 1984 metais baigė Telšių taikomosios dailės technikumą, kur įsigijo metalo apdirbimo specialybę. Tačiau pagal specialybę jam dirbti neteko. Dirbo dailės mokytoju, dailininku apipavidalintoju. Vėliau, prasidėjus namudininkų kooperatiniam judėjimui, išbandė savo jėgas versle, kuriame ir šiandien sėkmingai darbuojasi.
Dalia Balsienė gimė 1963 metais Žarėnuose. Ji yra baigusi Telšių kultūros mokyklą, dirbo bibliotekininke. Vėliau atsidavė šeimos verslui ir šeimai. Ji yra Lietuvos kaimo smulkaus verslo asociacijos ir Telšių moterų verslininkių asociacijos narė.

DALIA IR VYTAUTAS BALSIAI KERAMIKOS DIRBTUVĖJE. 2001 M. GEGUZE

Marinos Petrauskienės nuotraukose: 
Dalia ir Vytautas Balsiai ir jų keramikos dirbiniai keramikos dirbtuvėse ir Žemaičių muziejuje ALKA 2001 m. birželio mėnesį veikusioje parodoje

© Žemaičių muziejus "ALKA", 2002
© Žemaičių kultūros draugijos Informacinis  centras, 2002

Atnaujinta 2012.12.05